У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ЦІОЛКОВСЬКИЙ Костянтин

(повне прізвище – Ціолковський-Наливайко)

(17.09. 1857, Іжевське, Рязанщина – 19.09 1935, Калуга, Росія)

 Теоретик космонавтики (СРСР).

 Одержав педагогічну освіту.

 Ідея дослідження Всесвіту оволоділа К.Ціолковським у ранньому віці. У зрілі роки він розповів про це в книзі "Мрії про землю та небо" (1895). Через хвороби та родинні обставини юнак не зміг одержати вищої освіти. Склавши іспит на право працювати вчителем, викладав у школах підмосковного Боровська і Калуги. Самостійно проводячи різноманітні дослідницькі роботи з аеронавтики, К.Ціолковський привернув до себе увагу багатьох відомих вчених Росії, зокрема, членів Російського фізико-хімічного товариства в Петербурзі у тому числі Д.Мендєлєєва. Основні праці теоретика космонавтики були пов'язані з чотирма визначальними для нього проблемами: науковим обґрунтуванням цільнометалічного аеростата (дирижабля), обтічного аероплана, потяга на повітряній подушці та ракети для міжпланетних подорожей. Після знайомства з М.Жуковським, К.Ціолковський почав займатися механікою керованого польоту, в результаті чого ним був спроектований керований аеростат (слово "дирижабль" з'явилося пізніше). 1894 року вчений опублікував статтю "Аероплан або Птахоподібна (авіаційна) літальна машина", де виклав проект побудови моноплана (пізніше: 1932 року розробив теорію польоту реактивного літака в стратосфері та схеми конструкції літаків з гіперзвуковими швидкостями).

 1896 року піонер космонавтики розпочав працю над своєю фундаментальною роботою "Дослідження космічного простору з допомогою реактивного двигуна" (закінчив 1903), де виклав свої міркування щодо використання ракетних двигунів у космосі, щодо проблем навігаційних механізмів, транспортування палива тощо. Виведена вченим "формула Ціолковського" встановлювала зв'язок між швидкістю ракети, швидкістю витоку газів з сопла, масою ракети, масою вибухових речовин. 1911 року побачила світ друга частина праці "Дослідження космічного простору з допомогою реактивного двигуна". У 1926-29 роки К.Ціолковський запропонував оригінальну ідею побудови космічного корабля – багатоступеневу міжпланетну ракету. Теоретик космонавтики висловив ідею створення навколоземних станцій, як штучних поселень, що використовують енергію Сонця, та проміжних баз для міжпланетних сполучень.

 1919 року вчений був прийнятий у так звану соціалістичну Академію (майбутню Академію наук СРСР).

 До світової науки К.Ціолковський увійшов як видатний теоретик, що передбачив шляхи вирішення значної кількості проблем сучасної космонавтики.

 Предки К.Ціолковського – вихідці з Волині, далекі родичі гетьмана Северина Наливайка, чим вчений пишався.

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти