У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

Діяльність


 

21 жовтня в Загребі Асоціація хорватських україністів, спільно з авторитетною науковою установою "Матица хорватська" провела лекцію з показом відеоматеріалів "Українське коріння Гоголя". Перед присутніми виступив голова Асоціації, завідувач кафедри української мови і літератури філософського факультету Загребського університету др. наук Євген Пащенко. Газета "Вієнац", головний орган «Матиці хорватської» повідомила також про проведену з ініціативи Асоціації в Спліті виставку "Сучасна українська графіка" та лекцію Є. Пащенка, оцінивши ці заходи як помітний внесок у сучасне культурне життя.

 


 

27 листопада 2008 р., на філософському факультеті Загребського університету відбулась урочиста церемонія нагородження державною нагородою України орденом За заслуги ІІІ ступеня, академіків Хорватської академії наук і Антіци Менац і Александра Флакера, за їх особистий вагомий внесок у зміцнення авторитету України у світі, популяризацію її історичних і сучасних надбань, а також становлення та розвиток українсько-хорватських відносин.

Під час вручення високих державних нагород було відзначено важливу роль хорватських академіків-україністів, які фактично стали основоположниками створення в Загребському університеті відділення україністики, яке згодом трансформувалося у самостійну кафедру української мови і літератури. Особливу подяку було висловлено професору А. Менац, яка ще на початку 70-х років минулого століття у співавторстві з українським мовознавцем Аллою Коваль долучилася до створення першого українсько-хорватського словника. Також було висловлено слова вдячності А.Флакеру, який в час перебування на посаді завідуюча кафедри славістики уможливив відкриття в Загребському університеті відділення україністики. У той час відділення стало першим науковим осередком з вивчення української мови і літератури в Європі.

Зі свого боку, А. Менац і А. Флакер подякували Президентові України Віктору Ющенко за цю значну нагороду, а також висловили слова вдячності Послу України в Республіці Хорватії Маркіяну Лубківському за особисте сприяння розвитку україністики в Хорватії.

У церемонії нагородження взяли участь професорсько-викладацький склад і студенти Філософського факультету Загребського університету, представники української громади, що проживає в РХ та співробітники Посольства України.

 


 

Засновано серійне видання Ucrainiana Croatika

 (Хорватська україніана).

 Перша книга бібліотеки присвячена 75-річниці спомину Голодомору в Україні, становить переклад робіт українських та іноземних авторів про геноцид в Україні. Тексти перекладено хорватськими україністами (20 перекладачів). Упорядник Євген Пащенко:

Genocidni zločin totalitarnog reћima u Ukrajini 1932-1933. Gladomor/Голодомор. Uredio: dr. Jevgenij Paљčenko. Knjiћnica Ucrainiana Croatica. Knjiga I. Urednik: dr. Jevgenij Paљčenko. Zagreb, 2008, 324 str.

Книгу передано до хорватського парламенту як пропозиція до визнання акту геноциду в Україні. Книга мала великий відгук в хорватських ЗМІ.

 


 

Опубліковано записи українського фольклору в записах 1920-1940-х рр. З колишнього фонду обмеженого користування.

ІМФЕ АН УРСР:

Український політичний фольклор. Пісні, перекази, прислівя, приказки, прикмети. Упорядкування, передмова, коментарі Євгена Пащенка. Київ, 2008, 100 стор.

 

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти