У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


11 вересня 2014 року  студенти-україністи університету Масарика в Брно  та студенти-богемісти Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з завідувачем кафедри слов’янської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольгою Паламарчук та доцентом кафедри Оленою Чмир відвідали Інститут мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені М. Т. Рильського НАН України. На зустрічі  виступили:  Президент Міжнародної асоціації україністів Міхаель Мозер, завідувач відділу мистецтва і народної творчості зарубіжних країн ІМФЕ Леся Вахніна, Голова НАУ Леся Мушкетик.

Л. Вахніна привітала студентів в ІМФЕ ім. М. Т. Рильського, розповіла про історію Інституту та його основні видання, періодику та збірники, сучасні наукові розробки. Окрім того вона ознайомила студентів з діяльністю зарубіжного відділу,  зокрема його славістичним напрямом, розказала про його зв’язки з  науковцями різних країн, а також про вивчення народної культури українців діаспори.

М. Мозер привітав студентів, розповів про своє перебування в Україні, закликав студентів бути гідними громадянами Чеської республіки, звертати увагу та впливати на політику своєї країни, ширити там інформацію про становище в Україні і війну, що там ведеться.

Л.  Мушкетик розповіла про виникнення і діяльність Національної асоціації україністів, її сучасне становище і керівництво. Зокрема вона згадала Восьмий Міжнародний конгрес україністів, що проходив під гаслом «Тарас Шевченко і світова україністика: історичні інтерпретації і сучасні рецепції» і був присвячений 200-річчю великого поета (жовтень 2013 р.), круглі столи «Сучасні події очима етнологів», «Роль вчених-гуманітаріїв у стабілізації сучасної ситуації», нараду «Завдання гуманітарних наук та Міжнародної асоціації україністів в ситуації сучасної політичної кризи» та ін. Наприкінці свого виступу вона дала студентам пораду використати гарну освіту, яку вони отримують, не лише на власний карб, а й на користь держави і науки,  закликала їх ставати  викладачами, науковцями, перекладачами.

Завідувач кафедри слов’янської філології Ольга Паламарчук додала на це, що випускниця Галини Миронової, Ріта Кімблерова, найуспішніша перекладачка з української, теж перебувала  на практиці в КНУ, і що вона дуже рада, що тут, в Україні, вдалося навернути її на україністику. Також Паламарчук відзначила перекладацьку діяльність випускниці кафедри слов’янської філології Тетяни Окопної, яка переклала великий масив літератури, зокрема  про Вацлава Гавела.

Потому перед учасниками зустрічі виступили співробітники Інституту – завідувач відділу етномузикології  професор Михайло Хай та аспірантка Ярина Товкайло, які розповіли про деякі особливості української народної музики та виконали кілька творів на народних  інструментах.


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти