У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


ОНЛАЙН АЛЬМАНАХ «БОЛГАРСЬКА УКРАЇНІСТИКА»

2009 р. україністи факультету слов’янської філології розпочали науковий проект під назвою «Болгарська віртуальна україністика», фінансування якого тривало до 2012 р. За цей час була створена інтернет-сторінка з назвою «Болгарська віртуальна україністика» (можна відвідати за адресою www.bgukrainistika.com),  яка існує у трьох версіях – болгарською, українською та англійською мовами.

У 2012 році на інтернет-сторінці вперше з'явився електронний альманах «Болгарська україністика» – онлайн-видання, яке має за мету раз на рік публікувати наукові дослідження в галузі гуманітаристики і зокрема україністики. Альманах має власний міжнародний стандартний номер періодичних видань (ISSN). У ньому публікуються наукові статті, огляди, рецензії, інформація про наукові форуми від авторитетних болгарських, українських та іноземних науковців, розробки та дослідження студентів, дипломантів та докторантів. Альманах приймає публікації в різних галузях як, наприклад, у галузі мовознавства, літературознавства, фольклористики, етнографії, історії, культурології, соціології.

Згідно з прийнятими редколегією технічними вимогами альманах публікує статті всіма слов’янськими мовами і англійською мовою також. Кожна стаття має мати анотацію і ключові слова однією із слов’янських мов або англійською. Отримані статті рецензуються двома експертами редколегії і подаються для ухвалення і включення до наступного номеру або відхиляються. Отже, альманах «Болгарська україністика» є реферованим виданням. Тексти у всіх рубриках Альманаху є власністю авторів і друкуються лише за їхнього погодження. Автори несуть відповідальність за вирішення питань у випадку попередніх публікацій.

До редколегії Альманаху входять доцент Лідія Терзійська, доцент  Валентін Ґешев, доцент Марґаріта Младенова, доцент  Албена Стаменова, головний асистент Райна Камберова, головний асистент Ольга Сорока, асистент Владімір Колев із Софійського університету імені Святого Климента Охридського і доцент Олена Чмир із Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Головний редактор альманаху – Райна Камберова.

Донині (листопад 2015) вийшли чотири числа альманаху «Болгарська україністика» (лютий 2012 р., жовтень 2012 р., жовтень 2013, грудень 2014).

У першому числі опубліковано 19 матеріалів викладачів Софійського університету, Південно-західного університету імені Святого Івана Рильського, науковців Болгарської академії наук,  болгаристів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного університету «Львівська політехніка» і Національної  академії наук. Загальний об'єм видання – 193 сторінки. Опубліковані тексти двома мовами – болгарською і українською, а зміст альманаху поділений на такі підрозділи — «Літературознавство», «Мовознавство», «Фольклористика», «Захищені дипломні роботи, уривки з дисертацій і тези», «Особистості, професійний ріст славістів, події».

Другий номер вийшов у жовтні 2012 року і містить 17 наукових статей і 4 повідомлення (загалом 222 стор.) у галузі літературознавства, мовознавства, фольклористики, історії, методики викладання української мови і літератури. До даного числа увійшли й приклади захищених дипломних, курсових робіт, повідомлення і рецензії. Коло мов текстів в альманасі розширилося за рахунок інших мов, зокрема англійської. У другому числі «Болгарської україністики» можна прочитати дослідження відомих українських і болгарських вчених, а також частини дипломних робіт студентів. Це дає змогу ширшому колі читачів ознайомитися з найновішими дослідженнями в галузі україністики і болгаристики. У даному числі відкрито дві нові секції – «Історія» і «Методика викладання мови і літератури».

У кінці 2013 року вийшло третє число альманаху – 21 наукова стаття, 1 рецензія і 4 повідомлення (загалом 279 стор.). Тут уже з’явилися й тексти  російською мовою. Серед учених знаходимо імена викладачів і науковців Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Хмельницького національного університету, Національного університету «Острозька академія», Національного дослідницького університету Вища школа економіки (Росія, м. Москва), Харківського  національного  університету імені В.Н. Каразіна.

Минулого 2014-го року було опубліковано четверте число альманаху (на 112 стор.), яке підтвердило високий рівень наукових досліджень цього електронного видання.

Заплановане наступне п'яте число буде присвячене болгаристиці в українських університетах і україністиці в Болгарії. За попереднім планом альманах має бути опублікованим на сторінці Болгарської віртуальної україністики до кінця 2015 року.

Райна Камберова
(Софія, Болгарія)


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти