У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


ЗУСТРІЧ З УКРАЇНІСТАМИ СОФІЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ СВ. КЛИМЕНТА ОХРИДСЬКОГО

3 грудня відбулася зустріч українських науковців Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України заступника директора Оксани Шевчук та провідного наукового співробітника відділу зарубіжної фольклористики, Голови Національної асоціації україністів Лесі Мушкетик з україністами факультету слов’янських філологій Софійського університету ім. св. Климента Охридського, зокрема Лідією Терзійською, Албеною Стаменовою, Валентиною Драгулевою, їх молодшими колегами – Владіміром Колевим, Павліною Мартиновою, лектором (викладачем, носієм мови) Олею Сорокою зі Львова, аспірантами і студентами-україністами та полоністами. Серед учасників була й координатор культурних товариств Болгарії, активний громадський діяч Антоніна Якімова.

Зустріч відкрила А. Стаменова, яка розповіла про специфіку вивчення слов’янських мов в університеті, а також про україністику, її нинішнє становище, кількість студентів, їх спеціалізації, міжуніверситетський обмін з Києвом та Львовом та ін. Приміром, вона повідомила, що україністика має вже понад 70 випускників, які написали дипломні роботи, склали іспити. Щороку спеціалізація  поповнюється новими 13–15-ма студентами. Професор  Лідія Терзійська, яка є, власне, фундатором україністики, що тут викладається з 1996 р., додала власні спостереження про процес вивчення української та ін. мов, здобування студентами відомостей з різних слов’янських дисциплін.

О. Шевчук познайомила присутніх з історією створення ІМФЕ ім.М.Т.Рильського, його  науковою та ін. діяльністю, напрямами та відділами, періодичними та ін. виданнями, конференційною діяльністю. Вона окреслила й фундаментальні проекти, починання Інституту, як, до прикладу, томи з експедицій Павла Чубинського, участь закладу у фундаментальних багатотомних працях –  «Історія української культури в п’яти томах», видання  мистецької спадщини Тараса Шевченка та ін. Її виступ супроводжувався демонстрацією слайдів з Інститутськими виданнями. Шевчук згадала й про те, що перші Майданні зіткнення почалися поряд з Інститутом, на вулиці М. Грушевського. Заступниця директора ІМФЕ окреслила й основне завдання українських науковців у Софії – збирання матеріалів по українській діаспорі, заповнення спеціальних анкет-питальників для етнічних українців.

Л. Мушкетик додала інформацію про міжнародну діяльність Інституту, зокрема відділу зарубіжної фольклористики, міжнародні проекти, конференції, публікації. Розповіла і про українську фольклористику, зокрема різні видання українських дум. Сказала про спільний проект з болгарами, активне вивчення болгарськими етнологами і фольклористами болгарської діаспори.

Крім того, як Голова Національної асоціації україністів, вона проінформувала про її діяльність, проведений 2013 р. Восьмий конгрес україністів, підготовку до наступного, численні заходи МАУ, її Президента, віденського професора Міхаеля Мозера, українських учених в умовах складних політичних пертурбацій останніх років в Україні. Вона спрямувала увагу студентів, окрім іншої, на перекладацьку діяльність, адже це сприяє налагодженню взаєморозуміння між народами та культурами.

Албена Стаменова додала інформацію про переклади української літератури в Болгарії. Упродовж зустрічі звучало чимало питань з обох сторін, доповнень, уточнень, обговорень. У кінці Оксана Шевчук подякувала організаторам за теплу зустріч, відзначила високий рівень викладання української філології та підготовки викладачів у Софійському університеті, велике зацікавлення Україною й, окрім того, виокремила неабияку роль у розвої україністики, української культури в Болгарії етнічної українки Антоніни Якімової. Потому спілкування  тривало у  вільному форматі.

Українські науковці побували біля пам’ятника Тарасу Шевченку, будинку, де мешкав Михайло Драгоманов, будівлі, де в 1918–1920 рр. розташовувалося Посольство УНР, з пам’ятними дошками. Якімова передала до «Наукових записок МАУ» інформацію про діяльність культурних товариств Болгарії. Серед них важливим починанням є Драгоманівська конференція, в якій взяли участь також співробітники ІМФЕ – Ірина Огієнко (2014 р.) та ін., досі вийшло три томи матеріалів.


Л.Мушкетик, А.Якімова, Л.Терзійська, А.Стаменова, В.Драгулева, О.Шевчук, П.Мартинова, О.Сорока

За столом — О.Шевчук, А.Стаменова, Л.Мушкетик


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти