У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


ВАГОМИЙ  ДОРОБОК  УКРАЇНІСТІВ  З  БРНО

Наприкінці 2015 року в Чеській Республіці вийшла колективна монографія «Україністика: минуле, сучасне, майбутнє», присвячена 20-річчю україністики на філософському факультеті Університету ім. Масарика в місті Брно. Це вагомий доробок чеських україністів: монографія складається з двох солідних збірок – «Мова» (554 с.) і «Література та культура» (580 с.). Переважна більшість статей належить перу учасників ювілейної наукової конференції, що під тією самою назвою успішно пройшла в Брно 26–27 травня 2015 року. Про неї варто згадати.

Пленарне засідання відкрила завідувач відділення україністики Університету ім. Масарика доцент Галина Миронова, до гостей конференції звернулися професор Милан Пол – декан  філософського факультету, професор Іво Поспішіл  – завідувач Іституту славістики  Університету та голова Чеської асоціації славістів, прозвучало також привітання від Надзвичайного і Повноважного Посла України в Чеській Республіці Бориса Зайчука. Пленарні виступи учасників конференції засвідчили, що науковий захід у Брно є справжнім міжнародним форумом. Це доповіді Валерія Чемеса (Україна, Київ) «Українська мова сьогодні: розвиток та функціонування», Марії Чижмарової (Словаччина, Пряшів) «Українська мова у словацькому просторі», Янка Рамача (Сербія, Нови Сад) «Видання Руського народного освітнього товариства в Югославії про українців Галичини (1921–1941)», Галини Корбич (Польща, Познань) «Українська культура початку ХХ та початку ХХІ століть: перегук націєтворчих ідей», Олесі Лазаренко (Німеччина, Берлін) «Мовознавчі студії Українського наукового інституту у Берліні», Інни Грубмайр (США, Нью-Йорк) «Украинское направление в работе Архива русской и украинской эмиграции им. Е.И.Лодыженской (Нью-Йорк, США)».

Загалом участь у конференції взяли науковці з Австрії, Німеччини, Словаччини, Словенії, Сербії, Польщі, Чехії та України. У трьох великих секціях, присвячених питанням мови, літератури та культури й історії, було показано здобутки різних галузей і дисциплін, представлено великий масив досліджень з різноманітних тематичних напрацювань: явища минулого і сьогодення, питання загальноукраїнського значення і аспекти регіональних особливостей, проблеми порубіжжя і сфера помежів’я, культурна та мовна взаємодія та багато іншого. За усієї різнорідності авторських пошуків спільним для досліджень є виразна наукова аналітичність, в якій поєднано і традиційні, й нові дослідницькі концепції, застосовано сучасні методології, використано міждисциплінарні методи тощо.

Учасникам зустрічі було запропоновано цікаву і змістовну культурну програму. А саме: пішохідну екскурсію по Брно, яку фахово провів співробітник відділення україністики доктор Петр Каліна, відвідини одного з найстаріших броварних підприємств країни «Starobrno», де можна було познайомитись з процесом виготовлення знаменитого чеського пива, одноденні автобусні екскурсії до Праги,  Відня, а також інші заходи.

Чітка організація конференції та видання в короткий термін поконференційних матеріалів – це безсумнівна заслуга науковців відділення україністики, яке очолює доцент Галина Миронова. Разом із нею працюють доктори (кандидати наук) Оксана Чмелікова (Ґаздошова) і Петр Каліна, а також маґістри Кристина Кузнєцова та Ігор Шистеров.  Невеликий колектив виконав важливу роботу – реалізував міжнародний проект співробітництва україністів різних країн. Організація конференції і видання збірок – етапи цього проекту, успіх якого повинен сприяти розвиткові україністичних студій у Чехії, а також – популяризації знань про Україну у світі, що особливо важливо тепер, у нелегкий для України час.

З матеріалами конференції можна ознайомитися в рубриці сайту МАУ «Нові видання з україністики».

Галина Корбич


Галина Миронова вітає гостей конференції.

Урочисте відкриття конференції.

У залі засідань.

Екскурсія на броварне підприємство "Starobrno".

Галина Миронова і Теодозія Зарівна.

Теодозія Зарівна, Петр Калина і Галина Корбич.


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти