У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


ПРИВІТАННЯ ПРЕЗИДЕНТОВІ МАУ МІХАЕЛЮ МОЗЕРУ

Шановний пане Президенте!

Національна асоціація україністів та колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України сердечно вітають Вас з високою відзнакою багатогранної діяльності, врученням Вам цьогоріч Міжнародної премії імені Івана Франка. Ця висока нагорода була присуджена за книгу «New Contributions to the History of the Ukrainian Language» (Нові причинки до історії української мови), що вийшла в Канаді обсягом 658 сторінок і була  визнана найкращою у номінації за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики. Ця книга, що була, певною мірою, продовженням попередньої монографії «Причинки до історії української мови», що витримала три перевидання, відкриває нові, часто маловідомі грані і сторінки розвою української мови, її місця в культурно-історичному житті країни у минулому і сучасності. Вільне володіння професором Мозером кількома європейськими мовами, його широкі славістичні та інші  інтереси, глибина і обшир  наукового багажу, викладацький досвід і надзвичайна скрупульозність у студіях чинить його праці оригінальними, розлогими, цікавими не лише спеціалістам, а й широкому читацькому загалу, про  що свідчить надзвичайний інтерес до його публічних виступів, зокрема у Києві. Міхаель Мозер є не лише знаним науковцем, а й професором низки європейських і українських вищих шкіл, завідувачем кафедри славістики Віденського університету.

Ми пишаємося, що Міхаель Мозер уже кілька років поспіль очолює Міжнародну асоціацію україністів, є гарним організатором, популяризатором української культури за кордоном. Він займає чітку громадянську позицію у відстоюванні, підтримці українства у складних умовах збройної агресії з боку сусідньої держави, вирішенні численних внутрішніх і зовнішніх проблем у країні. Його міжнародний авторитет допомагає ширенню правдивої інформації серед європейців про події в Україні.

Міхаель Мозер чимало робить для підтримання та координації наукових зв’язків поміж українськими та зарубіжними вченими, нині він разом з колегами активно займається підготовкою 9-го Міжнародного конгресу україністів, що має відбутися у червні наступного року в Києві.

Тож побажаємо йому нових творчих злетів та відкриттів, плідної праці на теренах гуманітаристики, добра, приязні і підтримки  від рідних і колег!


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти