У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


Обговорення «Шевченківської енциклопедії»

На засіданні вченої ради філологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка 20 вересня 2017 р. відбулося обговорення «Шевченківської енциклопедії» в 6 томах (2012– 2015), колектив чільних авторів якої висунуто на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки 2017 року.

Декан філологічного факультету професор Святослав Пилипчук ознайомив присутніх з отриманими документами претендентів на високу нагороду.

Академік НАН України, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, голова редакційної колегії «Шевченківської енциклопедії» Микола Жулинський нагадав про головні віхи укладання «Шевченківської енциклопедії». Він наголосив, що «Шевченківська енциклопедія» – унікальний за своєю масштабністю дослідницький і довідковий проект, адже у ній відображено здобутки шевченкознавства за півтора століття, на основі застосування традиційних і новітніх методик і стратегій проаналізовано всю літературну й образотворчу спадщину Тараса Шевченка, детально висвітлено його біографію, місця перебування, оточення, побут, розглянуто документи, пов’язані з навчанням, проживанням, арештом і засланням митця, мемуари, історію виникнення творів, вшанування пам’яті Шевченка, інтерпретації його творчості, зв’язки із зарубіжними літературами та мистецтвом тощо.

Завідувач відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Олександр Боронь від імені авторського колективу, висунутого на здобуття Державної премії України, виголосив доповідь-презентацію про «Шевченківську енциклопедію», зокрема основні принципи її укладання та засади написання статей.

В обговоренні взяли участь викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка: завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства член-кореспондент НАН України Микола Ільницький, завідувач кафедри української літератури професор Тарас Салига, професори тієї ж кафедри Лариса Бондар, Богдана Криса, Михайло Гнатюк, Валерій Корнійчук, а також директор Інституту Івана Франка член-кореспондент НАН України Євген Нахлік, завідувач відділу франкознавства цього Інституту Микола Легкий, проректор Львівської національної академії мистецтв професор Роман Яців та інші. Члени вченої ради одноголосно підтримали висунення авторів енциклопедії на здобуття премії.


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти