У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


У ПОЗНАНІ ВІДЗНАЧИЛИ „ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ – 2018”

Україністи ще не встигли охолонути від вражень після знакової події, якою став І-ий Міжнарордний конкурс декламації української поезії, як через два дні, тобто 8 березня гостинно запрошували на щорічні „Шевченківські читання” (відбуваються тут з 2011 року).

Стало вже своєрідною закономірністю, традицією проведення Шевченківського свята. Однак щороку організатори змінюють форму проведення заходу, ставлячи в його центр чи то п’єсу за мотивами поезіїТараса Шевченка, чи то декламації  Шевченкового Кобзаря, чи, урешті, пісенні виступи студентів-україністів, наукові доповіді.

Цього року вирішено уславити Великого Кобзаря за допомогою комплексного заходу: прибулим гостям запропонували послухати наукові доповіді студентів. Свої фрагменти бакалаврських чи магістерських робіт зачитали четверо студентів-україністів, які працюють під керівництвом проф. Тетяни Космеди та проф. Анни Горнятко-Шумлович: це Ягода Секульська (Метафора фауни і флори в мові сучасної газети), Анастасія Яремчук (Основні методи аналізу художнього концепту), Маріуш Гандзяровський (Поетичне слово як зброя „слабосилої дівчини”. Лірика Лесі Українки) та Ернест Секульський (На шляху до істини. Відомі й невідомі факти з життя Григорія Сковороди). Цьогорічною цікавинкою студентських виступів була підготовка студентських презентацій, завдяки чому доповіді сприймались аудиторією легко, здавалися більш зрозумілими й довершеними.

У „Шевченківських читаннях – 2018” не забракло й артистичних украплень. Шевчненкові поезіїемоційно читали Тетяна Родзень (Заповіт; На панщині), Адам Ґізінський (Іван Підкова) та Віктор Добронь (Осія. Глава XIV. Подражаніє). Пісні на слова Тараса Шевченка (Реве та стогне Дніпр широкий; Садок вишневий коло хати) у сольному виконанні репрезентувала Ілона Миколаїшин.

Усі учасники Читань були нагороджені українськими часописами та книжками, що, безперечно, як зазначала завідувач кафедри україністики Тетяна Космеда, стануть їм у пригоді під час навчання. Проф. Космеда, яка цьогоріч емоційно вела урочистий захід, побажала студентам подальших успіхів у навчальному процесі, а гостям-слухачам – добрих вражень від почутого й побаченого.

Особливу подяку організаторам заходу висловив директор Інституту російської і української філології. Зі зворушенням він згадав свої студентські роки, коли він уперше знайомився з провідними постатями слов’янської (української) культури – чи то через наукові доповіді, чи то через пісні, вірші. Він із захопленням згадував про свої перші враження від Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки та ін. Це те, за словами проф. Анджея Сітарського, що об’єднує славістів, і що успішно продемонстрували на Шевченківському святі студенти та їхні вчителі.

Проф. Горнятко-Шумілович,
проф. Тетяна Космеда
(УАМ, Польща) 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти