У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

ГЛУШКО Валентин

 (2.09 1908, Одеса – 10.01 1989, Москва).

 Конструктор першого у світі електротермічного двигуна, автор перших рідинних двигунів, які вивели в космос радянські супутники Землі й нині працюють на ракетах-носіях різного типу (СРСР).

 Навчався в Одеській консерваторії, Ленінградському університеті.

 Ще 1924 року (в 16-річному віці) В.Глушко опублікував в одеських "Известиях..." розвідку під назвою "Завоювання Землею Місяця". Через два роки з'являється його стаття "Станції поза Землею", в якій обґрунтовує необхідність створення орбітальної станції – супутника Землі. Ще під час навчання в університеті В.Глушко розробляє ідею теоретичних та експериментальних досліджень конструкції геліоракетоплана і розпочинає проектування космічного корабля, що використовуватиме для польоту сонячну енергію. 1930 року як співробітник Газодинамічної лабораторії, молодий конструктор розробив експериментальний проект ракетного двигуна, започаткувавши нову добу ракетного двигунобудування.

 Двигуни В.Глушка стали основою ракетних систем, за допомогою яких СРСР досяг визначальних успіхів в освоєнні Космосу. Разом з С.Корольовим В.Глушко створив балістичні міжконтинентальні ракети та радянські ракетно-космічні системи. На двигунах В.Глушка працюють багаторазові ракетно-космічні комплекси "Енергія", "Буран", літаки Як-3, Су-6, Су-7, космічні кораблі "Восток", ракетоносії "Протон".

 Незважаючи на видатний внесок вченого у радянську космонавтику, 1938 року він був репресований сталінською тоталітарною системою і провів 8 років у тюремному ув'язненні за стандартним для комуністичних опричників звинуваченням – "шкідництво".

 Іменем В.Глушка названо кратер на Місяці.

 В.Глушко: "... перший проект пілотованого ракетного літального апарата розроблений українцем М.І.Кибальчичем. Блискучі теоретичні роботи з космонавтики виконав Ю.В. Кондратюк, ім'я якого назавжди увійшло в історію цієї науки. В Україні народився і виріс С.П.Корольов. У наші дні велику допомогу в роботі по освоєнню космічного простору надає колектив Київського інституту електрозварювання імені Є.О.Патона АН України під керівництвом Б.Є.Патона, а також ряд інших учених України. І врешті, я теж українець".

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти