У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!


Міжнародна асоціація україністів


Національна асоціація україністів


Київ, Україна

 mau-nau@ukr.net

написати листа

International association
of Ukrainian studies

National association of Ukrainian studies
Kyiv, Ukraine

Головна | Новини | Про МАУ | Конгреси МАУ | Національні асоціації україністів

Україністика у світі | Конференції | Родом з України | Видання МАУ

Нові видання з україністики | Контакти

 


Початок круглого столу о 10-й годині.



Шановні колеги!

Запрошуємо вас відвідати Міжнародну наукову конференцію «Микола Лукаш: спадщина, рецепція, пам’ять», присвячену 100-річчю від дня народження видатного перекладача. Незабаром оприлюднимо програму конференції.

Докладніше


Шановні колеги!

Національна асоціація україністів спільно з Міжнародною асоціацією україністів проводять 5 листопада 2019 р. круглий стіл  «Українська національна ідентичність: минуле, сучасне, майбутнє». Круглий стіл відбудеться в м. Києві (вул. М. Грушевського, 4, зал засідань Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України,7-й поверх).

Докладніше


Шановні колеги!
ТЕРМІНОВО !!!

Долучайтеся до  збору підписів за визнання Федеративною Республікою Німеччиною голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Докладніше


Шановні колеги!

Повідомляємо, що 12 березня 2019 року в Університеті імені Адама Міцкевича у м. Познань (Польща) відбудеться ІІ Міжнародний конкурс декламації української поезії.
Запрошуємо до участі. Повна інформація додається.

Докладніше


IV міжнародна наукова конференція «Україністика: вчора, сьогодні завтра…» (Познань, Польща), присвячена 100-річчю Університету імені Адама Міцкевича в Познані

Чергова, четверта міжнародна наукова конференція з циклу «Україністика: вчора, сьогодні, завтра…» відбулася 26–27 листопада 2018 р. в Познані (Республіка Польща). Цього разу вона була приурочена ювілею університету імені Адама Міцкевича (УАМ), що незабаром відзначатиме 100-річчя свого існування. Науковий форум мав на меті виявити провідні тенденції та проблеми в сучасній україністиці на прикладі досліджень з царини української мови, літератури, культури та культури. У конференції взяли участь понад 60 науковців з Польщі, України, Чехії, Німеччини й Австрії.

Докладніше


Кафедра україністики  Варшавського університету пропонує ознайомитися з серією видань:

http://www.ukraina.uw.edu.pl/node/169
Книги в електронному варіанті
„Studia Ucrainica Varsoviensia”
  http://www.ukraina.uw.edu.pl/node/23
Монографічна серія
  http://www.ukraina.uw.edu.pl/node/25


Шановні колеги!

Пропонуємо вашій увазі доповнений огляд   тематики ІХ Міжнародного конгресу україністів (25–28 червня 2018 р.).
 Просимо зголошуватися до її обговорення.

Оргкомітет Конгресу

Докладніше


ПРИВІТАННЯ ПРЕЗИДЕНТОВІ МАУ МІХАЕЛЮ МОЗЕРУ

Шановний пане Президенте!

Національна асоціація україністів та колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України сердечно вітають Вас з високою відзнакою багатогранної діяльності, врученням Вам цьогоріч Міжнародної премії імені Івана Франка.

Докладніше


У ПОЛІ ЗОРУ ДОСЛІДНИКІВ МИНУЛЕ ГАЛИЧИНИ

20 і 21 квітня 2017 року у польському місті Сєдльце проходила міжнародна наукова конференція «Галичина 1916: плюс/мінус десять років (простори дискурсів: історія, література, культура, мови)» [Galicja 1916: plus/minus dziesięć lat (przestrzenie dyskursów: historia, literatury, kultury, języki)]. Науковий захід мав виразний славістичний характер і з огляду на провідну тематику, і за складом учасників, що прибули з різних країн, – Польщі, України, Австрії, Чехії.

Докладніше


13 липня 2017 року у конференц-залі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України відбулася робоча зустріч Національної асоціації україністів за участі провідних учених НАНУ по підготовці ІХ Міжнародного конгресу україністів.

Докладніше


18 квітня 2017 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України відбулася чергова робоча нарада МАУ, в якій узяли участь Президент МАУ професор Міхаель Мозер, Голова НАУ Леся Мушкетик, учений секретар НАУ Галина Бондаренко,  член українського комітету НАУ, заступник директора Інституту української мови Ніна Горголюк, завідувач відділу української та зарубіжної фольклористики ІМФЕ Лариса Вахніна, секретар МАУ Ірина Огієнко.

Докладніше


Шановні колеги!

Пропонуємо вашій увазі огляд  тематики ІХ Міжнародного конгресу україністів (25–28 червня 2018 р.), яка наразі не є остаточною.
 Просимо зголошуватися до її обговорення, зокрема внесення змін, правок, зауважень, приміток, формулювань тощо.
  Чекаємо на ваші пропозиції.

Президент Міжнародної асоціації україністів
Міхаель Мозер 
Голова Національної асоціації україністів
Леся Мушкетик 

Докладніше


28 грудня 2016 року в конференц-залі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України відбулася робоча нарада МАУ, в якій взяли участь Президент МАУ професор Міхаель Мозер, керівництво НАУ – її  Голова Леся Мушкетик та учений секретар Галина Бондаренко,  члени українського комітету НАУ.

Докладніше


В університеті імені Адама Міцкевича (Познань)
ушанували пам’ять Івана Франка

8 грудня ювілейного 2016 року Кафедра україністики Познанського університету (Польща) урочисто відзначила 160-річчя від дня народження Івана Франка.

Докладніше


ІІІ УСЕПОЛЬСЬКИЙ КОНКУРС
ДЕКЛАМАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ В УАМ
(28 листопада 2016 р.)

Пізньою осінню, у прохолодний листопадовий день у Познанському університеті імені Адама Міцкевича відбувся ІІІ Усепольський конкурс декламації української поезії. Ведучі заходу – Олена Гоменюк та Ришард Купідура – молоді доктори наук кафедри україністики вміло ввели слухачів у чарівний світ української поезії.

Докладніше


ОДИНАДЦЯТA МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «ДРАГОМАНІВСЬКІ СТУДІЇ» В СОФІЇ

У Софiї (Болгарія) 14 жовтня 2016 року вiдбулася Одинадцята Міжнародна наукова конференція «Драгоманівські студії».

Докладніше


Шановні колеги!

Звертаємося до вас з проханням подавати свої пропозиції – тематику секцій, круглих столів, конференцій тощо на ІХ Міжнародний конгрес україністів, що відбудеться 25–28 червня 2018 року в м. Києві

Оргкомітет Конгресу


НАРАДА МАУ В КИЄВІ

8 вересня 2016 року у конференц-залі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України тривала робоча нарада МАУ, присвячена підготовці  IX Міжнародного конгресу україністів, що відбудеться у 2018 році.

Докладніше


НАУКОВІ ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ВЕЛИКІЙ ПОЕТЕСІ

145-річниця з дня народження Лесі Українки, що припадає на 2016 рік, засвідчила неслабнучий інтерес дослідників до постаті поетеси, її творчої спадщини, життєвого шляху, сімейного оточення, природного середовища тощо. Здається, усе пов’язане з іменем Лесі Українки сьогодні охоплено увагою науковців, утверджено їхнім дбайливим ставленням як до вияву національного надбання. Річниця задемонструвала досягнення сучасного лесезнавства, актуалізовані новими інтерпретаційними підходами, позначені застосуванням новітніх методологій та дослідницького інструментарію.

Докладніше


КОНФЕРЕНЦІЯ, ПРИСВЯЧЕНА 25-РІЧЧЮ ПОЗНАНСЬКОЇ УКРАЇНІСТИКИ

У погожі травневі дні, коли весна вже в самому розпалі, познанська україністика святкувала своє 25-річчя. З цієї нагоди 20–21 травня на неофілологічному факультеті Університету імені Адама Міцкевича (Польща, м. Познань) відбулася Третя Міжнародна наукова конференція „Україністика: вчора, сьогодні, завтра...” (Ukrainistyka: wczoraj, dzisiaj, jutro…).

Докладніше


19 лютого 2016 року у київській книгарні «Є» Президент МАУ професор Міхаель Мозер виголосив лекцію «Нові причинки до історії української мови», у якій він розповів про деякі теми і матеріали зі своєї нової книги («New Contributions to the History of the Ukrainian Language»), що невдовзі має вийти друком у Канаді. Лекція викликала багато запитань і жваву дискусію (див. гіперпосилання: www.youtube.com/watch?v=yG45JPjXI-8).

Докладніше


Шановні колеги!

З нагоди 25-річчя запровадження україністичних студій на філологічному факультеті Бєлградського університету запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Україністика і слов’янський світ», що відбудеться 17-19 листопада 2016 року.

Докладніше


ПОЗНАНСЬКА УКРАЇНІСТИКА
ЗРЕАЛІЗУВАЛА ЧЕТВЕРТИЙ ПРОЕКТ ЛІНГВОДИДАКТИЧНОЇ ПРАЦІ

Кафедра познанської україністики УАМ має певні досягнення в галузі лінгводидактики. Підбиваючи підсумки своєї діяльності напередодні 25-ліття, що святкується  2016 року, було з’ясовано, що за останні 5 років утілено в життя 4 лінгводидактичні проекти, запропоновані професором Тетяною Космедою.

Докладніше


Вітаємо з ювілеєм!

Міжнародна асоціація україністів, дирекція та колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАНУ сердечно вітають з ювілеєм Чумаченка Віктора Кириловича.

Докладніше


НОВИЙ ПІДРУЧНИК З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ ПОЛЬСЬКИХ СТУДЕНТІВ

Рівно шістдесять років тому Максим Рильський закликав українців плекати свій унікальний мовний сад. Але ж українська літературна мова, що визнана однією з наймилозвучніших у світі, своєю мелодійністю і ніжністю причаровує не лише українців, але й іноземців.

Докладніше


У ПОЗНАНІ  ВШАНУВАЛИ  ПАМʼЯТЬ ТАРАСА  ШЕВЧЕНКА

11 березня кафедра україністики університету імені Адама Міцкевича провела чергові Шевченківські читання-2016.

Докладніше


СИНІЙ КОРАБЕЛЬ” – ОСЕРЕДОК УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ В ПОЛЬЩІ

Вже понад 15 років плекає українське слово у Варшаві театр живого слова – наукове літературно-театральне коло “Синій корабель”. Театр діє при кафедрі україністики Варшавського університету, залучаючи до своєї когорти студентів від молодших до старших курсів.

Докладніше


ВАГОМИЙ  ДОРОБОК  УКРАЇНІСТІВ  З  БРНО

Наприкінці 2015 року в Чеській Республіці вийшла колективна монографія «Україністика: минуле, сучасне, майбутнє», присвячена 20-річчю україністики на філософському факультеті Університету ім. Масарика в місті Брно. Це вагомий доробок чеських україністів: монографія складається з двох солідних збірок – «Мова» (554 с.) і «Література та культура» (580 с.). Переважна більшість статей належить перу учасників ювілейної наукової конференції, що під тією самою назвою успішно пройшла в Брно 26–27 травня 2015 року. Про неї варто згадати.

Докладніше


ЗУСТРІЧ З УКРАЇНІСТАМИ СОФІЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ СВ. КЛИМЕНТА ОХРИДСЬКОГО

3 грудня відбулася зустріч українських науковців Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України заступника директора Оксани Шевчук та провідного наукового співробітника відділу зарубіжної фольклористики, Голови Національної асоціації україністів Лесі Мушкетик з україністами факультету слов’янських філологій Софійського університету ім. св. Климента Охридського, зокрема Лідією Терзійською, Албеною Стаменовою, Валентиною Драгулевою, їх молодшими колегами – Владіміром Колевим, Павліною Мартиновою, лектором (викладачем, носієм мови) Олею Сорокою зі Львова, аспірантами і студентами-україністами та полоністами. Серед учасників була й координатор культурних товариств Болгарії, активний громадський діяч Антоніна Якімова.

Докладніше


Заходи української громади Болгарії у 2015 р.

Сучасна українська дiаспора Болгарiї налічує кілька культурних осередків — товариств (м. Софія, Бургас, Добріч, Варна, Пловдів та ін.).

Докладніше


У дивосвіті поезії: про Другий Загальнопольський конкурс декламації української поезії в УАМ (Познань)

25 листопада 2016 р. в актовому залі імені Яна Любранського, що міститься в Ректораті Познанського університету імені Адама Міцкевича, відбувся Другий загальнопольський конкурс декламації української поезії. Свято поезії організоване з ініціативи Кафедри україністики в рамках сьомих Познанських днів східнослов’янської культури  „Мімокі” 2015.

Докладніше


ПРЕЗЕНТАЦІЯ АНТОЛОГІЇ СУЧАСНОЇ ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ В ПОЗНАНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

7 листопада 2015 року відбувся черговий захід, який підготувала кафедра познанської україністики: це поетичний вечір з нагоди виходу у світ Польсько-української антології сучасної поезії V (Познань 2015) під знаковим заголовком Як рукостискання.

Докладніше


ОНЛАЙН АЛЬМАНАХ «БОЛГАРСЬКА УКРАЇНІСТИКА»

2009 р. україністи факультету слов’янської філології розпочали науковий проект під назвою «Болгарська віртуальна україністика», фінансування якого тривало до 2012 р. За цей час була створена інтернет-сторінка з назвою «Болгарська віртуальна україністика» (можна відвідати за адресою www.bgukrainistika.com),  яка існує у трьох версіях – болгарською, українською та англійською мовами.

Докладніше


Науковий часопис «Studia Ukrainica Posnaniensia»
(Познань – Польща)

У Познанському університеті імені Адама Міцкевича, де україністика існує близько 25 років, зареєстровано науковий часопис «Studia Ukrainica Posnaniensia», мета якого — по-перше, ознайомлювати наукову спільноту з досягненнями польської україністики, сучасним баченням важливих питань української гуманітарної науки, філології насамперед, а по-друге, популяризувати українську літературу, мову, культуру, науку загалом.

Докладніше


З 9 по 16 серпня в місцевості Лакітелек (область Бач-Кішкун в Угорщині) у межах Народної академії та Східно-Центральноєвропейського фонду досліджень та освіти було організовано т.зв. перекладацькі табори, серед них і українсько-угорський та угорсько-український табір.

Докладніше


Міжнародна асоціація україністів повідомляє, що  в  загрозливому становищі опинилася німецька україністика. Б’ють на сполох викладачі з Ґрайфсвальдського університету (професор Роман Дубасевич та ін.), де вже понад 25 років існує єдиний в країні осередок українознавства. Під приводом скорочення славістичних дисциплін фактично ліквідується україністика як повноцінний освітній напрям (див. про це лінк, відзнятий «Німецькою хвилею» – https://www.youtube.com/watch?v=fCrskB99xm0).

Докладніше


Україністична конференція у Відні

11–12 червня 2015 року в Австрії, у Відні відбулася Міжнародна конференція «Recent Problems of Ukrainian Studies : Сучасні проблеми україністики», організована кафедрою славістики Віденського університету. У конференції взяли участь представники україністичних осередків з усього світу, це історики, мовознавці, літературознавці, культурологи та ін.

Докладніше


26 травня 2015 року в конференц-залі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України відбулася робоча нарада МАУ, присвячена організаційним питанням.

Докладніше


Святкування 120-річчя від дня народження
Максима Рильського

19 березня українська та світова громадськість відзначила 120-річний ювілей видатного поета, публіциста, академіка, перекладача, громадського діяча Максима Тадейовича Рильського.

Докладніше


DOCTOR HONORIS CAUS – УКРАЇНСЬКОМУ ВЧЕНОМУ

8 грудня 2014 року у Варшавській Політехніці мала місце небуденна подія – урочисте засідання Сенату ВП, підчас якого було вручено диплом про присвоєння звання Doctora Honoris Causa професорові Михайлу Згуровському – ректору Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут».

Докладніше


Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України радий презентувати новий науково-популярний проект «Етнографія».

Докладніше


29 жовтня в конференц-залі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України відбувся семінар Міжнародної асоціації україністів «Сучасні мовно-культурні проблеми Сходу та Півдня України».

Докладніше


10 жовтня 2014 року  в Інституті славістики Сеґедського університету   відбулася VII Конференція україністів. У ній взяли участь науковці та викладачі з різних країн – Угорщини, України, Австрії та ін. Провідною темою конференції була  творчість Тараса Шевченка, адже триває рік відзначення 200-річчя українського генія, водночас оприлюднено й інші теми з української історії, філології, культури.

Докладніше


11 вересня 2014 року  студенти-україністи університету Масарика в Брно  та студенти-богемісти Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з завідувачем кафедри слов’янської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ольгою Паламарчук та доцентом кафедри Оленою Чмир відвідали Інститут мистецтвознавства, фольклористики і етнології імені М. Т. Рильського НАН України.

Докладніше


Нарада МАУ в Києві

10 вересня в приміщенні Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України відбулася нарада МАУ «Завдання гуманітарних наук та Міжнародної асоціації україністів в ситуації сучасної політичної кризи».

Докладніше


ЗВЕРНЕННЯ

до Президента, Кабінету міністрів, наукової спільноти та громадськості України, до народів і урядів Європи учасників круглого столу «Роль вчених-гуманітаріїв у сприянні стабілізації суспільно-політичної
ситуації в Україні»

Докладніше


ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ
ВИДАТНОГО НАРОДОЗНАВЦЯ

Оскар Кольберг – знакова постать у польській фольклористиці й етнографії. Один із фундаторів польського народознавства, учений залишив глибокий слід у польській науці. Його творча діяльність викликала численні схвальні відгуки сучасників, а наукова спадщина після смерті вченого тривалий час продовжувала видаватися, справляючи значний вплив на еволюцію фольклористики.

Докладніше


Круглий стіл
«Сучасна ситуація в Україні очима етнолога»

Складний і драматичний перебіг подій в Україні (що розпочалися в столиці в листопаді 2013 року мирними мітингами громадян за європейський вибір і демократичний розвиток України і вилилися в кількамісячне протистояння між владою і народом) отримав несподіваний, украй деструктивний і загрозливий розвиток сьогодні.

У ці тяжкі для народу дні науковці не можуть стояти осторонь, а намагаються в різні способи сприяти відновленню миру, збереженню цілісності країни.

Докладніше


Міжнародне Шевченківське свято на Черкащині

19–22 травня 2014 року на Черкащині відбулися урочистості з нагоди Міжнародного шевченківського свята «В сім’ї  вольній, новій», а також Всеукраїнського шевченківського форуму «Свою Україну любіть», присвячені 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Докладніше


17-18 травня 2014 року в м. Зєльона Гура (Любуське воєвідство, що на заході Польщі) відбулися ХІ Дні української культури, присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Докладніше


У середу, 14 травня 2014 року, в приміщенні Українського вільного університету відбувся круглий стіл на тему: «Криза в Україні: шляхи виходу, шанси, ризики».

Докладніше


НАУКОВИЙ ТАНДЕМ ГУМАНІСТІВ
АБО ПЛІДНИЙ  ДІАЛОГ ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦІВ ТА ІСТОРИКІВ

13 травня 2014 року о 18.00 годині в залі  факультету прикладної лінгвістики Варшавського університету відбулося чергове творче зібрання  Експериментальної літературознавчої лабораторії.  Учасниками зібрання, а головне – активними співрозмовниками, стали як молоді (магістри та студенти), так і старші (доктори та професори) науковці.

Докладніше


25 квітня в Московському державному інституті міжнародних відносин (МГИМО) в рамках VIII Конвента Російської асоціації міжнародних досліджень (РАМИ) відбулася Третя наукова конференція Російської асоціації україністів під назвою «Українська історія, культура і національна думка у спадщині Тараса Шевченка: досвід переосмислення від  XIX ст. до наших днів». Захід було присвячено 200-літтю з дня народження поета. Докладнішу інформацію див. на сайті:
http://www.mgimo.ru/news/university/document250808.phtml


22 квітня  Україну відвідала  Генеральний директор ЮНЕСКО болгарка Ірина Бокова. Вона зустрілася з Прем’єр-міністром України А. Яценюком, в. о. міністра закордонних справ А. Дещицею та Головою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, заступником міністра закордонних справ України Д. Лубківським, з якими  обговорила низку важливих для обох сторін питань. І.Бокова мала зустрічі і з іншими урядовими особами.

Докладніше


15 квітня відомий україніст, славіст, Президент Міжнародної асоціації україністів професор Віденського університету Міхаель Мозер  виголосив польською мовою доповідь на тему «Сучасна мовна політика в Україні» на кафедрі україністики Ягеллонського університету у м. Кракові в Польщі.

Докладніше


Відкритий лист Президента Міжнародної Асоціації Україністів до українських політиків

Сьогодні, 25 лютого 2014 року, я звертаюся до Вас, оскільки з тривогою спостерігав, що зроблено й заплановано зробити декілька кроків, які викликатимуть незадоволення громадян України та загострення конфліктів, яких надзвичайно важливо уникнути задля збереження цілісності української держави.

Докладніше


У періодиці різних країн з’являється  інформація про Восьмий Міжнародний конгрес україністів, що відбувся 21–24 жовтня 2013 р. Так, це публікація в «Слов’янському світі» (Київ, 2013, вип.11), у збірнику «Studia polsko-ukraińskie» (Варшава, 2014, № 1) та ін. Білоруський україніст Микола  Трус подав інформацію про цю подію  в газеті «Літаратура і мастацтва», № 44 за 8 листопада 2013 р., а також у часописі «Родные слова», 12 число за 2013 р.

Докладніше


ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Міжнародна асоціація україністів, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Краснодарська крайова громадська організація «Співдружність Кубань - Україна», Міжреґіональна громадська організація «Наукове товариство україністів ім. Т. Г. Шевченка» та Кубанське відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка повідомляють, що 17-18 травня 2014 р. в Краснодарі (Росія) відбудеться Десята міжнародна науково-практична конференція «Кубань - Україна: питання історико-культурної взаємодії», присвячена 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

Докладніше


21-22 березня 2014 року у Москві відбудеться III Міжнародна конференція Російської асоціації україністів,  присвячена 200-річчю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Тема конференції: «Українська історія, культура  та національна думка у спадщині Тараса Шевченко: досвід переосмислення з XIX ст. до наших днів».

Інформаційний лист див. за посиланням:
http://phraseoseminar.slovo-spb.ru/inf-pismo-3-konf-rau-2014.doc


На прохання учасників VІІІ Міжнародного Конгресу україністів прийом статей до збірника продовжено до 27 грудня 2013 р. Просимо терміново всіх, хто ще не подав своєї доповіді, зробити це впродовж тижня!


Шановні учасники VIII Міжнародного Конгресу україністів!

У зв'язку із завершенням 2013 року та зведенням показників року і подачі фінансової звітності, просимо провести оплату оргвнеску за друк статей до збірника матеріалів Конгресу до 5 грудня 2013 р.

З повагою
Оргкомітет МАУ


VІІІ конгрес МАУ у висвітленні ЗМІ

21–24 жовтня 2013 р. у Києві відбувся VІІІ Міжнародний конгрес україністів, приурочений до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка. У заході взяли участь близько 650 учених з 23 країн світу.

Докладніше


Шановні колеги!

Висловлюємо щиру вдячність всім учасникам VІІІ Міжнародного Конгресу україністів та перепрошуємо у тих, хто (з об’єктивних причин) ним не став.

Наснаги Вам, творчого натхнення та енергії для подальшої роботи і майбутніх звершень.

З повагою
Оргкомітет МАУ


Шановні учасники VIII Міжнародного Конгресу україністів!

Оргкомітет МАУ повідомляє, що подання текстів доповідей на Конгрес МАУ продовжено до 24 листопада 2013 р.

Організаційний внесок за публікацію становить 100 грн. Подаємо реквізити Інституту, на які необхідно надіслати оргвнесок (для тих, хто не подав його під час реєстрації).

Докладніше



Шановні колеги!

До Вашої уваги пропонується Програма VІІІ Міжнародного Конгресу україністів.

Відкрити програму

Вимоги до оформлення статтей


Шановне товариство!

З приємністю й щирістю колектив Інституту культурології Національної академії мистецтв України вітає учасників цього величного наукового зібрання з проведенням VІІ Міжнародного конгресу МАУ.

Докладніше


Вшанування пам’яті Лесі Українки в Грузії

1 серпня цього року виповнилося 100 років із дня смерті великої української поетеси Лесі Українки. На відзначення цієї дати 9 серпня у м. Тбілісі біля будинку, у якому вона проживала (буд. № 12/18 на розі вулиць Лесі Українки й Тараса Шевченка) відбулась урочиста церемонія відкриття меморіальної дошки, присвяченої її пам’яті.

Докладніше


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Просимо надсилати до “Наукових записок МАУ” розвідки, наукові публікації та оглядові статті про україністичну діяльність Національних асоціацій.

Редакція “Наукових записок МАУ”


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Редакційна рада наукових видань Міжнародної асоціації україністів запрошує Вас взяти участь у підготовці матеріалів біографічного та автобіографічного характеру про видатних представників української діаспори та науковців-україністів у пострадянських країнах. Ваші статті доповнять наявний варіант «Матеріалів до 7 тому Енциклопедії української діяспори (пострадянські країни)», який готується до друку в рамках реалізації видавничих проектів МАУ.

Докладніше


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Запрошуємо Вас до участі у VІІІ Міжнародному Конгресі україністів!

VIII конгрес МАУ відбудеться з 21 по 24 жовтня 2013 р. у Києві. Основна тема, що виноситься на обговорення учасників Конгресу – «Т. Шевченко і світова україністика: історичні інтерпретації та сучасні рецепції» (до 200-річчя від дня народження Т. Шевченка).

Докладніше


14–16 червня 2013 року в м. Свиднику (Словаччина) на базі місцевого Музею української культури відбулася Міжнародна наукова конференція «Лемки, бойки, гуцули, русини – історія, сучасність, матеріальна та духовна культура» (з нагоди 120 річниці заснування Словацького національного музею). Конференція є п’ятою в низці подібних, що проводилися в Польщі та Словаччині.

Докладніше


11 червня 2013 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського відбулося засідання НАУ, присвячене переобранню Голови Національної асоціації україністів.

Докладніше


11 червня 2013 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі – ІМФЕ) відбулася чергова нарада Міжнародної асоціації україністів, присвячена підготовці VIII конгресу МАУ «Тарас Шевченко і світова україністика: історичні інтерпретації та сучасні рецепції» (тема приурочена до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря).

Докладніше


Від архіву до сцени: прикладний аспект наукових досліджень

Український фольклор – один із стійких маркерів національної ідентичності українців, особливо в побуті діаспори. Проблеми його збереження та популяризації давно вже потребують об’єднаних зусиль науковців, працівників культури, освіти. З метою пошуку нових форм трансляції та функціонування етнокультурної спадщини народу, і фольклору зокрема, 24–25 травня 2013р. у м. Чернігові був проведений дводенний семінар-практикум для керівників аматорських (зразкових) фольклорних колективів та методистів з фольклору Чернігівської області, у якому взяли участь науковці, діячі культури, освітяни з Києва, Чернігова, Ніжина.

Докладніше


24 травня 2013 р. в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України (далі - ІМФЕ) в рамках проведення Міжнародної наукової конференції «Народні засади та образно-стильові системи спадщини Тараса Шевченка в контексті сучасних національно-культурних пріоритетів» відбулося засідання круглого столу «Народознавча спадщина О. Зілинського в контексті сучасної української гуманітаристики», модератором якого виступив іноземний член НАН України професор зі Словаччини Микола Мушинка.

Докладніше


24 травня 2013 р. в рамках  міжнародної наукової конференції «Народні засади та образно-стильові системи спадщини Тараса Шевченка в контексті сучасних національно-культурних пріоритетів», що відбулася в ІМФЕ ім. М. Рильського НАНУ, о 12-й годині відбулося засідання круглого столу «Етнічність українців: історичний та регіональний виміри в контексті Шевченкового „Обніміться ж, брати мої. Молю Вас, благаю"!». У  засіданні взяли участь відомі науковці, політики, громадські діячі.

Докладніше


Зустріч науковців-гуманітаріїв та секретаріату МАУ з головою Американської асоціації україністів

4 квітня в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України відбулась зустріч українських науковців з Віталієм Чернецьким – головою Американської асоціації україністів, професором університету в м. Маямі (штат Огайо).

Докладніше


Шановні відвідувачі нашого сайту!

Запрошуємо Вас ознайомитися з новою книгою, опублікованою в рамках видавничих проектів МАУ, “УКРАЇНЦІ-РУСИНИ: етнолінгвістичні та етнокультурні процеси в історичному розвитку”. Електронна версія праці розміщена у рубриці “Видання МАУ” нашого сайту.


Нові видання з україністики

Черниенко Д. А. Украинистика Южного Приуралья: монография. – Ижевск: Изд-во «Удмуртский университет», 2013. – 308 с. ISBN 978-5-4312-0172-1

Докладніше


Вийшли друком "Наукові записки Міжнародної асоціації україністів" (Вип. 1), які розміщені у рубриці "Про МАУ - Наукові записки МАУ".


Книгарня «Є» та видавництво «Критика» запрошують на презентацію монографії Віталія Чернецького «Картографуючи посткомуністичні культури. Росія та Україна в контексті глобалізації», яка відбудеться 10 квітня.

Докладніше


Міжнародні Шевченківські читання в Оренбурзі

27 березня 2013 року в м. Оренбург  (Росія) у приміщенні Оренбурзької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Н. К. Крупської,  відбулись II Міжнародні Шевченківські читання, присвячені 20-літтю від дня створення науково-дослідного інституту «Інститут Тараса Шевченка».

Докладніше


На вшанування пам'яті Ореста Зілинського

21 березня у конференц-залі Національної бібліотеки Чеської Республіки відбувся науковий симпозіум «Внесок Ореста Зілинського в дослідження чесько-українських відносин у літературній науці та фольклорі (до 90-річчя від дня народження).

Докладніше


Засідання Виконавчого комітету Міжнародної асоціації україністів


Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у черговому засіданні Виконавчого комітету МАУ, яке відбудеться у Києві 22 жовтня 2012р.

Будуть обговорюватись такі питання:

1. Сучасний стан та перспективи розвитку національних україністичних асоціацій.

2. Проведення Восьмого конгресу україністів у 2013р. Головні завдання Конгресу, організаційні питання.

Просимо повідомимо заздалегідь про можливість участі у засіданні.


ОГОЛОШЕННЯ

Шановні члени Міжнародної асоціації україністів!

Просимо взяти до уваги, що у зв’язку із проведенням в Україні влітку 2012 р. Європейського чемпіонату з футболу, перевантаженими пасажиропотоками та пов’язаними з цим фінансовими труднощами, на засіданні Виконавчого комітету МАУ було рекомендовано перенести проведення Восьмого конгресу україністів на 2013 рік. Чергове засідання Виконавчого комітету МАУ відбудеться у Києві 25 травня 2012 р. На обговорення виносяться такі питання:

1. Актуальні проблеми сучасної зарубіжної україністики: організаційні питання, координація наукової діяльності, видавнича діяльність.

2. Про виконання Резолюції 7 Конгресу МАУ.

Всіх членів Виконавчого комітету, які готові взяти участь у його роботі, просимо повідомимо про це заздалегідь.


3 жовтня 2011 року на гуманітарному факультеті Будапештського університету ім. Лоранда Етвеша в Угорщині відбулося урочисте засідання з нагоди 50-річчя кафедри української філології.

Докладніше


ОГОЛОШЕННЯ

10-11 вересня 2011 року у м. Краснодар (Росія) відбудеться Сьома міжнародна наукова конференція «Кубань - Україна: питання історико-культурної взаємодії».

Докладніше


ОГОЛОШЕННЯ

10–12 листопада 2010 р. Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України та Національна Асоціація україністів проводять web-конференцію “Конфесійний фактор у процесах становлення української державності”.

Докладніше


Міжнародна асоціація україністів, дирекція та колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України сердечно вітають Бабенка Василя Яковича з ювілеєм!

Докладніше


Міжнародна асоціація україністів глибоко сумує  з приводу непоправної втрати, якої зазнала українська наукова спільнота з відходом у вічність визначного українського вченого, громадського діяча, академіка НАН України Ярослава Дмитровича Ісаєвича.

Докладніше


28 травня 2010 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України відбулася презентація спеціалізованого випуску журналу “Народна творчість та етнографія” (головний редактор Г.А. Скрипник), присвяченого македонський фольклористиці (№3, 2009).

Докладніше


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

У зв’язку з перерозподілом урядом бюджетних коштів і відсутністю фінансування

Міжнародний науковий семінар МАУ

«СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ЗАРУБІЖНОЇ УКРАЇНІСТИКИ»,

запланований на 25–26 червня 2010 року, переноситься.

Про остаточну дату проведення семінару буде повідомлено додатково.


Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародної наукової інтернет-конференції

«Українська етнічність у соціокультурному просторі Росії»

Докладніше


ПОВІДОМЛЕННЯ

Конференція “Кітч у сучасній культурі” відбудеться 28 травня 2010 р.

 Оргкомітет конференції


Міжнародна асоціація україністів

Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології
НАН України ім. М. Т. Рильського НАН України

Краснодарська крайова громадська організація «Співдружність Кубань – Україна» і Кубанський осередок Наукового товариства імені Шевченка повідомляють,

що 14–16 травня 2010 року у м. Краснодар (Росія)

відбудеться Шоста міжнародна наукова конференція

«Кубань – Україна:питання історико- культурної взаємодії»

Докладніше


Новий голова
Американської асоціації україністів
American Association for Ukrainian Studies (ААU)

Обрання нового голови асоціації відбулося на черговому засіданні ААU 12 листопада 2009 року під час щорічного з’їзду Американської асоціації славістів у Бостоні. Ним став літературознавець, проф., д-р Віталій Чернецький з Університету Маямі (штат Огайо), він змінив на цій посаді проф. Александру Грицак, яка головувала в асоціації у 2006-2009 рр.

Серед близько 40 учасників, у засіданні взяли участь закордонні гості – віце-президенти Міжнародної асоціації україністів Джованна Броджі-Беркофф (Італія), Роман Сенькусь (Канада) та Алоїз Вольдан (Австрія), а також Марко Павлишин з Австралії, Фран Сисин з Канади і Ярослав Грицак з України.

Віталій Чернецький



21 жовтня в Загребі Асоціація хорватських україністів, спільно з авторитетною науковою установою "Матица хорватська" провела лекцію з показом відеоматеріалів "Українське коріння Гоголя". Перед присутніми виступив голова Асоціації, завідувач кафедри української мови і літератури філософського факультету Загребського університету др. наук Євген Пащенко. Газета "Вієнац", головний орган «Матиці хорватської» повідомила також про проведену з ініціативи Асоціації в Спліті виставку "Сучасна українська графіка" та лекцію Є. Пащенка, оцінивши ці заходи як помітний внесок у сучасне культурне життя.



11-12 листопада 2009 року в Культурному центрі України в Москві відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Україністика в Росії: історія, стан, тенденції розвитку”. Пропозиція проведення  національних  україністичних конференцій була висунута керівництвом Міжнародної  асоціації україністів на засіданні Оргкомітету у  березні цього року.

Докладніше


ПОВІДОМЛЕННЯ

У зв’язку з ситуацією, пов’язаною з епідемією грипу, конференція “Кітч у сучасній культурі”, запланована на 27 листопада 2009 р., переноситься.

Про остаточну дату проведення конференції буде повідомлено додатково.

 Оргкомітет конференції



З 27 липня по 14 серпня у Музеї книги і друкарства України триватиме вис-тавка робіт майстрині Галини Палиці (Красно-дарський край, Росія) «Ук-раїнська вишивка Кубані», на якій представлені виши-ті ікони, божники, рушники з різних регіонів України, вишиті подушки, доріжки. В організації виставки, що проводиться з ініціативи та за підтримкою МАУ, взяли участь науковці Інституту мистецтвознавства , фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАНУ, співробітники Музею книги та друкарства.


Презентація 6-го серпня присвячена новим зарубіжним виданням, які здійснив наш Інститут. Особливе місце серед них займає видання доповідей і матеріалів 35-ї Міжнародної баладної конференції, що відбулася в Києві 2005 року і отримала широкий міжнародний резонанс завдяки підтримці Київської міської державної адміністрації, 10 учасників конференції відзначено подякою Київського міського голови.

Докладніше


ПІД  ЗНАКОМ  УКРАЇНИ 

1. Директор Інституту мистецтвознавства, етнографії та фольклору імені К.Крапиви НАН Білорусі, член-кор.О.І.Локотко, завідувач відділу мистецтва та народної творчості зарубіжних країн ІМФЕ ім.М.Т.Рильського НАН України, проф.Л.К.Вахніна, проф.Д. Маркес (Португалія) в українській сорочці з КиєваУ Мінську 13-18 липня 2009 року відбува-лася   39 Міжнародна баладна конференції  SIEF “Світова фольклорна спадщина: минуле, сучасне та перспективні напрямки дослідження”.       Організатором її стали Інститут мистецтвознавства, етнографії та  фольк-лору     імені К.Крапиви НАН Білорусі

Директор Інституту мистецтвознавства, етнографії та фольклору імені К.Крапиви НАН Білорусі, член-кор.О.І.Локотко, завідувач відділу мистецтва та народної творчості зарубіжних країн ІМФЕ ім.М.Т.Рильського НАН України, проф. Л.К.Вахніна, проф.Д.Маркес  (Португалія) в українській сорочці з Києва

та Міжнародна комісія з дослідження народних пісень та балад  SIEF.

 

 

 

Докладніше


 

 

Австралія


Австрія


Англія


Бельгія


Білорусія


Болгарія


Ізраїль


Італія


Канада


Китай


Латвія


Литва


Республіка Македонія


Нідерланди


Німеччина


Нова Зеландія


Норвегія


Польща


Португалія


Росія


Румунія


Сербія і Чорногорія


Словаччина


США


Угорщина


Україна


Франція


Хорватія


Чехія


Швеція


Швейцарія


Японія


 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів
Україністика у світі Конференції Родом з України Видання МАУ Нові видання з україністики Контакти