У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

Вітаємо з ювілеєм!

Міжнародна асоціація україністів, дирекція та колектив Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України сердечно вітають Бабенка Василя Яковича з ювілеєм!

20 червня 2010 року цьому талановитому вченому, відомому громадському діячу, добрій, щирій людині виповнилося 60 років. Директор Уфимської філії Московського відкритого педагогічного університету імені М. Шолохова, співголова Об`єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців, член Української Всесвітньої Координаційної Ради, керівник Уральського наукового центру україністики Росії – такий далеко не повний перелік поважних науково-освітніх та громадських інституцій, які очолює чи з якими співпрацює Василь Бабенко. Його життя – найкращий приклад того, що може зробити для свого народу та рідної культури одна людина, людина з гарячим серцем патріота.

Він добре знаний сьогодні не лише в Башкортостані та Україні, але й серед усього світового українства. Свій шлях у велике життя Василь Якович розпочав 20 червня 1950 року в с. Верхній Кульчум Єрмекєєвського району Республіки Башкортостан у багатодітній сім’ї українських селян, переселенців із Чернігівщини. Після закінчення історичного факультету Башкирського держуніверситету в 1977 року Бабенко В. Я. досліджує історію та культуру українських переселенців у Башкирії. Багатьох сіл серед безкраїх степів, які він обходив колись ногами, нині немає на карті, серед них і рідний Кульчум, але завдяки його праці вони увічнилися в історії.

Науковий доробок ученого складають понад 200 наукових робіт – монографії, статті, енциклопедії з проблем етнічної історії, матеріальної та духовної культури українців і народів Урало-Поволжя, методів етнографічних досліджень, фольклористики, виданих у Росії, Башкортостані, Україні, Китаї, Фінляндії.

Завдячуючи ініціативі та чималим організаційним зусиллям ювіляра, у Республіці Башкортостан уже 20 років діє Республіканський культурний центр українців «Кобзар», лідером якого він був ще донедавна, де відбулися десятки культурних і освітніх заходів, що утверджують та популяризують українську культуру, зокрема пісенні, мистецькі традиції на башкирській землі. Непересічність особистості Василя Бабенка, його організаторський та педагогічний таланти сприяли тому, що Уфимська філія Московського державного гуманітарного університету ім. М. Шолохова, директором якої він є з 1999 року, стала одним із престижних науково-освітніх закладів республіки. Плідно працює і керований ним Уральський науковий центр україністики Росії – там створено комп’ютерну базу даних основних напрямів україністичних студій у Росії, ведеться облік українських освітніх центрів, проводяться міжнародні наукові конференції, видаються збірники матеріалів. За значні досягнення на освітньо-науковій та культурній нивах діяльність Бабенка В. Я. відзначена високими державними нагородами України та Росії.

Бог щедро обдарував талантами башкирського українця Василя Бабенка та найбільший його дар – вміння любити людей, бути вірним другом. Сам він найціннішим скарбом, що його надбав за життя, вважає міцну родину, щирих друзів та улюблену роботу. Ми пишаємося тим, що тривалі дружні стосунки пов’язують ювіляра з Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України. Бажаємо Василю Яковичу міцного здоров’я, наснаги та творчого довголіття, Божого благословення в усіх справах. І нехай ще многії благії літа, дорогий наш побратиме, стелеться вишитими рушниками Ваша життєва дорога!


 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти