У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

Діяльність

 

Перспективи україністичних студій Кубані

На початку вересня цього року (11 вересня) у Краснодарі відбулась VII Міжнародна конференція «Кубань-Україна: питання історико-культурної взаємодії», присвячена 150-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка, яка стала значною науковою подією краю.

Читати далі


Резолюція
Міжнародної науково-практичної конференції
«Україністика в Росії: витоки, стан, перспективи розвитку»

11 – 12 листопада 2009 року в Москві відбулася міжнародна науково-практична конференція «Україністика  в Росії: історія, стан, перспективи розвитку» (далі – конференція).

Читати далі


МАЛИНОВИЙ КЛИН
Про спроби українських видань на Кубані

Володимир Пукіш, м. Анапа, Краснодарський край, Росія

Єдиним україномовним виданням у сучасному Краснодарському краї Росії є «Вісник Товариства українців Кубані». Хоч і видає його офіційно зареєстроване товариство (функціонує з 1992 р.; до серпня 2005 р. – Товариство української культури Кубані), але і за форматом (8 сторінок формату А4), і за простенькою версткою, і за якістю друку «Вісник» нагадує видання львівського самвидаву кінця 1980-х. Та і періодичним виданням «Вісник» назвати важко: з 1996 р. донині вийшли 52 його числа мізерним накладом – спершу 20, потім 500, а в останні роки – 300 примірників. І це на весь край, значна частина населення якого є нащадками запорозьких козаків.


Читати далі


УКРАЇНСЬКА ОСВІТА В БАШКОРТОСТАНІ

Організація української національної освіти в Башкортостані почалося в 90-х роках XX століття разом із процесом національного відродження українців Республіки Башкортостан. Один із розділів Програми національного відродження українців Республіки Башкортостан, прийнятої на I зїзді українців Башкортостану від 14 березня 1992 року і доповненої на II зїзді українців РБ від 21 січня 1995 року, мав назву Мова і народна освіта.

Сіренко Юлія,
Росія, Башкортостан,
м. Уфа

Читати далі


Україністика Кубані

У травні цього року (7-8 травня) відбулася вже  пята наукова конференція Кубань-Україна: питання історико-культурної взаємодії,  що як і всі попередні, проводилася за ініціативи  Кубанського відділення Наукового товариства ім. Т.Г.Шевченка та Краснодарської крайової  громадської організації Співдружність Кубань-Україна (голова Ірина Скібіцька).  Куратор проекту -  Авраменко Анатолій Михайлович, кандидат історичних наук, доцент Кубанського державного університету , член НТШ.  Зусиллями організаторів  вийшло три наукові збірники  матеріалів конференцій, виданих коштами меценатів та самих організаторів.

Читати далі


2008 р., А. М. Авраменко

Третя збірка Кубань Україна і деякі проблеми кубанської україністики

Третій випуск збірки Кубань Україна містить матеріали двох конференцій, що були проведені в Краснодарі 21 жовтня 2007 р. і 1516 березня 2008 р., а також ряд статей, присланих авторами з міст України, які з різних причин не змогли бути присутніми на конференціях особисто. Не можна не визнати, що це стало можливим тільки завдяки енергії і неабияким організаторським здібностям І. М. Скибіцької. Вона згуртувала ентузіастів, не маючи ніякої державної підтримки, діючи всупереч шипінню недоброзичливців, для котрих будь-яка спроба обговорювати проблеми української історії і культури означає націоналістичний шабаш.

Читати далі


 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти