У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

До ювілею П.П.Чубинського

 

26 березня 2009 року Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського за безпосередньої участі співробітників відділу Український етнологічний центр проводив Міжнародну наукову конференцію, присвячену памяті Павла Платоновича Чубинського  (18391884) українського етнографа, фольклориста, економіста, статистика, правознавця, поета, перекладача, громадського діяча, автор Національного гімну Незалежної України.

У роботі конференції взяли участь вчені-етнологи не лише з усіх регіонів України, але й з-за кордону (Російська Федерація, Білорусь, Молдова), а також місцеві краєзнавці, вчителі, музейні працівники.

Вченими піднімались актуальні питання наукової спадщини П.П.Чубинського у вимірі сучасних проблем української етнографії та фольклористики; людини і соціального простору в традиційній культурі; семантики матеріального світу в етнокультурному контексті тощо. Ділились досвідом польової збирацької роботи вчені-етнографи та фольклористи, обмінюючись методами збирацької роботи. Окрему увагу під час роботи конференції було приділено проблемам етнокультурних взаємин на теренах України та були проведені паралелі з матеріалами з праць Чубинського.

Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології розпочав реалізацію проекту перевидання унікальної фундаментальної семитомної праці Труди експедиції до Західно-руського краю, яке й досі є науковим раритетом.

На переконання директора Інституту, академіка НАН України Г.А.Скрипник, ще й донині належно не поцінована видатна роль П.Чубинського в українському націєтворенні, адже саме йому належить заслуга творення засобом фундаментальної джерельної бази етнографічного образу українства як самодостатньої спільноти і легітимізація цього образу мовою науки перед цілим світом у часи бездержавності. Вона закликала підтримати ініціативу етнологів Інституту по проведенню тотального фольклорно-етнографічного експедиційного обстеження України. Вже й нині пролягли від Сходу до Заходу України маршрути експедиції Шляхами Чубинського, в якій взяли участь крім співробітників ІМФЕ, викладачі, музейні працівники та студенти; зібрано унікальний матеріал, який складає десятки томів етнографічних записів, що документально розкривають етнокультурний портрет сучасної України періоду суспільно-економічних та політичних трансформацій.

Учасниками конференції одностайно була прийнята резолюція щодо посилення та активізації польової роботи по збиранню та фіксації етнографічних відомостей з традиційності українців та етнічних груп, які проживають в межах нашої держави.

Прийнято рішення про виготовлення памятної медалі ім. П. П. Чубинського з метою відзначення кращих етнологів та народознавців-аматорів.

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти