У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

 Українсько-японські культурні паралелі

 

27 березня 2009 року в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України відбулась Міжнародна наукова конференція Етнос у просторі міжкультурної взаємодії. Українсько-японські культурні паралелі.

У конференції взяли участь українські та закордонні вчені з Японії та Російської Федерації, представники Посольства Японії в Україні.

Тематика конференції повязана з історією українсько-японських культурних звязків (Г.Бондаренко, С.Капранов, Х.Катаока); досвідом польової роботи японських етнологів та антропологів (О.Таран), проблемами національної ідентифікації в урбанізованому середовищі (Л.Міссонова, Х. Іваї, Е.Аблаєв), етнічними стереотипами (М.Нода, Н.Іваї, образами інших в українській та японській національних культурах (І.Демішева); культурними впливами та запозиченнями в сучасному мистецтві (С.Рибалко, Н.Михайлова, Ю.Тормишева; японською літературою та фольклором з його подальшою інтерпретацією (Ю.Осадча, А.Биконя).

В рамках роботи конференції відбулась презентація спеціального випуску журналу Народна творчість та етнографія Японська етнологія. Представляючи часопис, директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України академік НАН України Г.А.Скрипник, зауважила, що саме наука має слугувати доланню відстані та стереотипів, прокладати шлях до порозуміння між народами; вказала на неординарність цієї наукової події, яка дасть змогу читачеві по-новому оцінити специфіку японської традиційної та міської культури.

Другий секретар посольства Японії в Україні пан Сініті Мураї зазначив, що вихід такого фахового наукового видання зблизить дві різні культури і дозволить налагодити тісніші наукові та культурні контакти між обома країнами. Ідею більш плідного наукового та культурного співробітництва підтримали японські професори Нода Масаакі, Іваї Норко та Іваї Хатіро.

У спецвипуску вміщені розвідки провідних японських етнологів, соціологів, істориків, присвячених питанням збереження та функціонування традиційної культури в сучасному урбанізованому середовищі, критеріям поведінки та моделюванням свідомістю в постіндустріальному суспільстві та відповідним наслідкам духовної та моральної кризи особистості, місці та значенню в повсякденному житті японців традиційної моралі.
Питання, розглянуті на сторінках японського спецвипуску Народної творчості та етнографії засвідчили важливість та актуальність напрямку наукової співпраці українських та японських науковців.
 

 

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти