У кожного народу стільки неба над головою - скільки землі під ногами!

Міжнародна

асоціація україністів

 

 mau-nau@ukr.net

написати листа

 

International association
 of Ukrainian studies

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти

 

 

7 травня 2009 року відбулась урочиста вчена рада, присвячена відзначенню 90-річчя від дня народження Миколи Максимовича Гордійчука визначного українського мистецтвознавця, етномузиколога, музично-громадського діяча. Один з провідних науковців Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, він упродовж 22 х років очолював тут відділ музикознавства, 14 років працював заступником директора з наукової роботи.

Маючи широкі наукові інтереси, він створив понад 400 наукових праць з проблем історії української музики і культури, активно розробляв нові, для свого часу, напрямки джерелознавства, персонології, сприяв формуванню наукової музикознавчої бібліографії, медієвістики, компаративістики тощо.

Він був одним з не багатьох музикознавців, що активно впливали на творчі процеси в тогочасному композиторському мистецтві, підтримуючі стилістичні пошуки тоді молодих, а невдовзі визначних українських композиторів В.Губаренка, Є.Станковича, І.Карабиця, Л.Дичко; обстоював експерименти Л.Грабовського і В.Сильвестрова, хоча і не поділяв цілком їх поглядів.

Високий патріотизм і громадська активність спонукали його й до плекання молодої генерації науковців.

Він створив власну школу музикознавців-україністів. Під його керівництвом захищено 48 кандидатських і докторських дисертацій, зокрема І.Зінків, А.Калениченка, О.Кононової, О.Немкович, О.Олійник, І.Сікорської, М.Степаненка, О.Шевчук, М.Юрченка та багатьох інших.

Під час урочистої вченої ради, яку відкрила директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, академік НАН України Ганна Скрипник, рельєфно і містко окреслила різні аспекти діяльності М.Гордійчука і його роль у розвитку української музичної культури доктор мистецтвознавства, ст.н.с. відділу музикознавства О.Немкович. У теплих і яскравих спогадах багатьох сучасних науковців і митців лунали найвищі оцінки його діяльності та надзвичайно цікаві розповіді про окремі епізоди з життя вченого. Ними поділилися ректор НМАУ ім.П.Чайковського, доктор мистецтвознавства В.Рожок, визначні композитори М.Скорик, Л.Дичко, викладачі НМАУ та ХІМ, професори Л.Корній, М.Копиця, М.Степаненко, О.Мурзіна, О.Кононова, колишні співробітники відділу музикознавства, діячі СКУ О.Олійник, М.Копиця, М.Степаненко, завідувачка Меморіального Будинку-музею М.Лисенка Р.Скорульська та ін. Були показані відеозаписи, що зафіксували живу постать Миколи Максимовича. Лунали твори українських композиторів, яким свого часу надав неоціненну підтримку М.Гордійчук.

На вченій раді була присутня дочка М.Гордійчука О.Давидова, яка продовжує справу свого батька як викладач НМАУ.

Блискучій організації науково-творчої імпрези присутні завдячували ст.н.с. відділу музикознавства І.Сікорській, одній з останніх аспірантів Миколи Максимовича.

У продовження святкування представники наукової і музичної громадськості 8 травня 2009 р., напередодні дати дня народження М.Гордійчука, вшанували його память покладанням квітів до могили визначного вченого і патріота у Ворзелі.

 
Besucherzahler plentyoffish
счетчик посещений

Головна Новини Про МАУ Конгреси МАУ Національні асоціації україністів

Україністика у світі Конференції Родом з України Контакти